Atgal

Žaliųjų įrenginių draudimas


Kodėl naudinga draustis pas mus?


Tvaru
Vienas iš pirmųjų rinkoje draudimų, orientuotų į tvarumo skatinimą ir aplinkos tausojimą.
Patogu
Visus žaliosios energijos įrenginius galima apdrausti vienoje vietoje.
Universalu
Draudimo produktai pritaikyti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims, kurie padeda siekti tvarių sprendimų savo veikloje.
Nepriklausoma
Žaliosios energijos įrenginiai gali būti apdraudžiami atskirai, bet kuriuo metu, nebereikia sieti su nekilnojamojo turto draudimu. Draudimo apsauga ir sąlygos galioja būtent konkrečiam draudimo objektui.
Kompensuojama elektra
Kompensuojami nuostoliai už elektros pirkimo išlaidas (elektros pinigus), jeigu dėl saulės elektrinės gedimo, kuris buvo pripažintas draudžiamuoju įvykiu, nebuvo pagaminta elektros energija.
Įrenginio vertės išmoka
Draudimo išmokos suma yra lygi įrenginio rinkos vertei, bet ne daugiau kaip įrenginio įsigijimo vertei (draudimo vertei), nurodytai draudimo liudijime.
Plati apsauga
Taikoma platesnė apsauga, apdraudžiama nuo staigių ir netikėtų įvykių (išskyrus nedraudžiamuosius).
Paprasta
Paprastas ir patogus sutarčių valdymas, jų keitimas, kai kiekvienas objektas turi savo draudimo sutartį.

Kodėl naudinga draustis pas mus?

Draudimo apsauga galioja

Žaliosios energijos įrenginiai yra apdrausti nuo staigių ir netikėtų įrenginių sugadinimų, sunaikinimų ir netekimų.


Įrenginių vidaus gedimams

Įrenginių vidaus gedimo atveju nuostolius atlyginsime vieną kartą per draudimo sutarties galiojimo laikotarpį ir neviršydami 2000 EUR sumos (sublimitas).

Ši draudimo rizika galioja tik saulės elektrinei, kuri yra ne senesnė kaip 7 metų, elektromobilių įkrovimo stotelei ar šilumos siurbliui – ne senesniam kaip 5 metai. Amžius skaičiuojamas nuo įsigijimo momento. Ši draudimo rizika visais atvejais negalioja saulės baterijoms.

Elektros pirkimo išlaidoms

Vieną kartą per draudimo sutarties galiojimo laikotarpį atlyginsime nuostolius už elektros pirkimo išlaidas (elektros pinigus), jeigu dėl saulės elektrinės gedimo, kuris buvo pripažintas draudžiamuoju įvykiu, nebuvo pagaminta elektros energija. 

Elektros pirkimo išlaidos atlyginamos 5 EUR / per parą kol bus atstatyta elektros gavyba, bet ne daugiau kaip 30 dienų po įvykio.
Išlaidoms įvykio vietai sutvarkyti

Atlyginsime išlaidas įvykio vietai sutvarkyti, susijusias su draudžiamojo įvykio padarinių likvidavimu (pavyzdžiui, išlikusių įrenginio dalių nugriovimas, šiukšlių išvežimas, teritorijos sutvarkymas, nuomos ir paslaugų išlaidas transporto priemonėms, įrenginiams, skirtiems likviduoti nuostolius) ir įrenginio gelbėjimo išlaidas, kurios būtinos ir tikslingos įrenginiui gelbėti, nuostoliui sumažinti ar mūsų nurodymams vykdyti, nors atitinkamos priemonės ir nedavė teigiamo rezultato. Šios grupės išlaidas atlyginsime ne daugiau kaip 5 % nuo bendro išlaidų dydžio, tačiau visais atvejais ne daugiau kaip 1 000 EUR sumos (sublimitas). 


Turite papildomų
klausimų?
Susisiekime

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl naudinga drausti įrenginius žaliuoju draudimu?

 • Jeigu drausite Žaliosios energijos įrenginius pagal Žaliosios energijos įrenginių taisykles, nereikės drausti pagrindinių pastatų. Tai – SAVARANKIŠKAS  tokių objektų draudimas.
 • Žaliosios energijos įrenginiai draudžiami nuo staigių ir netikėtų įvykių.
 • Žaliosios energijos įrenginiams galios vidinių gedimų rizika.
 • Nereikia didinti pastatų draudimo sumos, o tiesiog bus draudžiami įrenginiai ta verte, kokia buvo įsigyti.
 • Žaliosios energijos įrenginių draudimo suma – atsistatanti.
 • Galima sudaryti atskiras sutartis Saulės elektrinei, Elektromobilių įkrovimo stotelei, nekeičiant Gyventojų turto draudimo sutarties nuostatų.
 • Saulės elektrines galite apdrausti ne tik esančias ant stogo, bet ir esančias klientui priklausančiame sklype, kuriame yra draudžiami pastatai.

Kas yra saulės elektrinė?

Saulės elektrinė – tai įrenginys, susidedantis iš fotovoltinių panelių (saulės modulių), įtampos keitiklio (inverterio), įkrovimo valdiklio, jungiamųjų laidų, sistemos tvirtinimų komponentų bei jungčių, taip pat baterijos (priklausomai nuo elektrinės tipo), kuris saulės energiją paverčia elektros energija, naudojamą savo ūkio poreikiams tenkinti.

Kas yra saulės elektrinės modernizavimas?

Saulės elektrinės modernizavimas/ atnaujinimas – visų arba dalies jos įrenginių, taip pat ir valdymo sistemų, pakeitimas, siekiant pakeisti elektrinės įrengtąją galią arba padidinti elektrinės naudingumą.

Kas yra šilumos siurblys?

Šilumos siurblys – tai įrenginys, paverčiantis aplinkos ar geoterminę energiją aukštesnės temperatūros šiluma, naudojamas pastatams šildyti ir (ar) karštam vandeniui ruošti.

Kas yra elektromobilių įkrovimo stotelė?

Elektromobilio įkrovimo stotelė – tai įrenginys, kuris naudojant elektros kištukinį lizdą, įkrauna elektromobilio baterija.

Ar galiu apdrausti elektromobilį?

Elektromobilį galite apdrausti Kasko draudimu specialiai pritaikytu elektromobiliams:

 • Išplėstinis rizikų paketas – dar platesnė apsauga elektromobilių draudimui.
 • Esant galimybei, elektromobilio bateriją pakrauname vietoje, be transportavimo.
 • Prireikus remonto elektromobiliui – suteikiamas pakaitinis elektromobilis, o tam tikrais atvejais ir neribotam terminui – tiek, kiek prireiks.
 • Elektromobiliams ir hibridams taikomi itin palankūs nusidėvėjimo koeficientai.

Ar galima apdrausti tik vieną objektą, pavyzdžiui, šilumos siurblį?

Taip, galite drausti tik tuos žaliuosius įrenginius, kurie Jums aktualūs.

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams