Pasėlių draudimas


Kam skirtas
Pasėlių draudimas?

Pasėlių draudimas yra rizikos ir finansinių nuostolių valdymo priemonė. Pasėlių draudimas skirtas padengti galimus derliaus praradimo nuostolius nuo draudžiamų gamtos reiškinių.

Kodėl naudinga draustis pas mus?


Kompleksinės draudimo
paslaugos
Draudėjas turi galimybę pasėlių draudimą bei kitas draudimo rūšis (Savaeigės technikos, Turto, Nelaimingų atsitikimų, Kasko bei kt.) apdrausti vienoje draudimo bendrovėje. Kompleksines draudimo paslaugas teikiame ypač palankiomis draudimo sąlygomis. Mūsų draudimo ekspertai taip pat padės paruošti visus reikalingus dokumentus pasėlių draudimo kompensacijai gauti.
Draudžiame nuo skirtingų
rizikų
Draudėjas gali pasirinkti labiausiai jo poreikius atitinkantį draudimo variantą ir draudimo apsaugą kiekvienai pasėlių rūšiai sukomplektuoti iš kitų draudimo rizikų: kruša, audra, liūtis, iššalimas, pavasarinė šalna, ugnis, miško žvėrių žala, sniego danga.
Dirvožemio drėgmės deficitas
(sausros indeksas)
Vasaros laikotarpiu pasėlių vystymąsi neigiamai veikia sausringi orai. Derliaus nuostolių padengimui, kurie atsirado dėl sausros, siūlome savo unikalų dirvožemio drėgmės deficito produktą. Šis produktas yra išskirtinis tuo, kad sausros indeksas matuojamas palydovų pagalba, duomenis galima stebėti realiuoju laiku, o indekso matavimo vienetas yra seniūnijos lygmeniu.
Profesionalus žalos
reguliavimas
Mūsų žemės ūkio ekspertai, turi ilgalaikę žalų reguliavimo patirtį, aukštą kvalifikaciją. Rudenį, atliekant pasėlių apžiūrą, ekspertai ne tik įvertins pasėlių pasiruošimą žiemojimo laikotarpiui, bet gali suteikti konsultaciją apie augalų priežiūrą, papasakoti apie aktualius pokyčius šalies pasėlių laukuose, galimus iššūkius pavasarį. Draudimo įvykio metu, ekspertai nedelsiant atvažiuoja apžiūrėti laukų, įvertinti nuostolius bei suteikia visą reikalingą informaciją apie draudimo išmokos išmokėjimą.

Kodėl naudinga draustis pas mus?

Pasėlių draudimo rizikos

Sužinokite plačiau apie Jus dominančią draudimo riziką ir jos padarytos žalos požymius

Dirvožemio drėgmės deficito (sausros indekso) rizika

Nustatyto dirvožemio drėgmės deficito indekso vertė atitinkamu laikotarpiu, nurodyta draudimo liudijime.

Draudžiamojo įvykio atveju išmokama suma, kuri apskaičiuojama pagal draudimo sutarties sąlygas. Maksimali draudimo išmoka yra 18 proc. arba 25 proc. pažeisto lauko draudimo sumos.

Draudimo apsaugos laikotarpis:
Pasirinktinai: 2 draudimo fazės arba 3 draudimo fazės.

Audros rizika

Stiprus vėjas, kurio greitis didesnis kaip 15 metrų per sekundę dėl kurio kultūriniams augalams buvo padaryta žala. Tuo atveju, jeigu kompetentinga valstybės įstaiga draudimo objekto buvimo vietoje nenustatė vėjo greičio, audra bus laikoma, kai dėl tokio stipraus vėjo draudimo objektui (buvusiems sveikiems, geros būklės kultūriniams augalams) jo buvimo vietoje ir kaimynystėje (ne toliau kaip 3 kilometrų atstumu nuo draudžiamojo įvykio vietos, įskaitant esamus pastatus ir kitus objektus, kurie iki audros buvo geros būklės) buvo padaryta žala.

Padarytos žalos požymiai:
- augalai arba jų dalys yra nuplėšiami prie šaknų, sumaigomi, nulaužiami, įplėšiami, nuraunami, nupučiami;
- pasėlių išguldymas dėl audros: augalų nuniokojimas, jeigu pasėlius išguldė audra ir (arba) liūtis, ir dėl to augalas nulaužtas šaknies kaklelio vietoje.

Draudimo apsaugos laikotarpis:
Pradžia - nuo sudygimo
Pabaiga - BBCH 89 (visiškas subrendimas)

Krušos rizika

Atmosferos trumpalaikiai krituliai, dažniausiai būdingi šiltajam metų laikui, ledo gabaliukų pavidalu.

Padarytos žalos požymiai:
- augalai išlaužomi, pažeidžiami jų audiniai, nudraskomos augalų ankštys, išpurtomos augalų sėklos.

Draudimo apsaugos laikotarpis:
Pradžia - nuo sudygimo
Pabaiga - iki derliaus nuėmimo (bet ne vėliau nei iki rugsėjo 15 d. žieminiams pasėliams arba iki spalio 15 d. pavasariniams pasėliams)

Liūties rizika

Atmosferos krituliai vandens lašelių pavidalu, kylantys dėl sezoninių oro sąlygų lemiamo stipraus lietaus (kritulių) tam tikrą dieną, kai per 15 minučių iškrinta daugiau kaip 15 litrų vandens į kvadratinį metrą (15 mm) arba per 24 valandas lyja stiprus lietus ir iškrenta daugiau kaip 50 litrų vandens į kvadratinį metrą (50 mm).

Padarytos žalos požymiai:
- augalai arba jų dalys persprogsta, jie yra sulaužomi, sumaigomi, nuplėšiami arba įplėšiami;
- dėl liūties sukeltos dirvožemio erozijos kultūriniai augalai arba jų dalys išraunami arba išplaunami, paplaunami arba visiškai nuplaunami, užpilami išplauta žeme, dirvožemio sąnašomis;
- dėl smarkios liūties vandens suplakto sluoksnio susidarė dirvožemio pluta, per kurią negali išdygti ir augti augalų daigai;
- pasėlių išguldymas liūties atveju: pasėlius išguldė liūtis ir (arba) audra, ir dėl to kultūrinis augalas nulaužtas šaknies kaklelio vietoje.

Draudimo apsaugos laikotarpis:
Pradžia - nuo pasėjimo
Pabaiga - iki BBCH 89 (visiškas subrendimas)

Išguldymo rizika

Šį draudimo apsauga taikoma tik javų augalų grupei.

Javų išguldymo atveju nustatoma 20 proc. draudimo išmoka nuo pažeistos apdrausto lauko dalies draudimo sumos augalų vystymo stadijos nuo BBCH-59 (Plaukėjimo pabaiga) iki BBCH-71 (Grūdų formavimosi pradžia. Pirmieji žali grūdeliai pasiekė pusę būdingo dydžio, grūdai yra vandeninis skystis).
Kai augalų vystymo stadiją pasiekia BBCH-73 (Ankstyvoji pieninė branda. Skystis grūduose pamažu tampa baltas) iki augalų vystymo stadijos BBCH-85 (Švelnus geltonumas. Grūdų kiekis yra sausas, bet vis tiek minkštas, įspaudas su nagais nelieka), išmokama 15% draudimo išmoka nuo pažeisto apdrausto lauko dalies draudimo sumos.

Iššalimo rizika

Žieminiams, dar nesubrandinusių derliaus augalų pasėliams (žiemkenčiams) žiemojimo laikotarpiu padaryta žala dėl sezoninių oro sąlygų lemiamo šalčio, plikšalos, didelio šalčio, taip pat dėl susidarančios virš jų ledo ir sniego dangos. Šalčiu yra laikoma - sezoninė oro sąlygų žemiau 0°C nukritusi temperatūra. Draudžiami tik tie nuostoliai, kurie atsirado dėl nepalankių žiemos sąlygų kultūriniams augalams arba jų daliai nušalus, žuvus, iššutus arba supuvus.

Padarytos žalos požymiai:
- augalai arba jų dalys dėl nepalankių žiemojimo sąlygų nušąla, žūsta, iššunta, supūva.

Draudimo apsaugos laikotarpis:
Pradžia - nuo lapkričio mėn. 01 d.
Pabaiga - iki balandžio mėn. 30 d.

Pavasarinės šalnos rizika

Draudimo laikotarpiu bent kartą apdraustame lauke oro temperatūra nukrenta žiemiau nei -2C dviejų metrų aukštyje nuo viršutinio dirvožemio sluoksnio. Pasėlių nuostoliai yra atlyginami, jei dėl šalnos augalų ląstelės yra pažeistos arba sprogsta dėl šalnos padarytos žalos pasėliui ar jo dalims. Draudimo apsauga prasideda praėjus 15 dienų nuo sėjos arba žieminiams pasėliams nuo vystymo stadijos BBCH-32 (antrasis mazgas yra 2 cm virš pirmojo mazgo).

Draudimo apsaugos laikotarpis:
Pradžia - nuo gegužės. mėn. 20 d.
Pabaiga - iki rugpjūčio mėn. 30 d.

Ugnies rizika

Atlyginami prarasto derliaus nuostoliai, kurie yra susiję su įrodomu pasėlių derliaus praradimu, įvykusiu apdraustame lauke, atliekant derliaus nuėmimo darbus, kuriuos sukėlė įrodomas gaisras nuo derliaus nuėmimo įrangos. Ugnies atveju neatlyginamas nuostolių dydis yra 20 proc. nuo nuostolių sumos.

Draudimo apsaugos laikotarpis:
Derliaus nuėmimo metu


Norite pasitarti su ekspertu?
Susisiekime

Andrius Bičkus

Verslo klientų draudimo ekspertas
Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Vienas numeris
visiems klausimams
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai