Žiemos iššūkiai kelyje: techninę pagalbą tenka kviesti ne tik neužsivedant automobiliui

2021. 01. 13


Žiemiški orai, nors ir suteikia džiaugsmo akiai, reiškia rimtus iššūkius vairuotojams. Skaičiuojama, kad pasnigus ir spustelėjus šalčiui techninės pagalbos kelyje poreikis išauga net kelis kartus. Dažniausiai pagalbos prireikia, kuomet neužsiveda variklis ar užšąla spynelės, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai tęsti kelionę savarankiškai tampa pernelyg pavojinga dėl itin slidžios kelio dangos. Ekspertas dalijasi patarimais, kaip išvengti šių iššūkių ir saugiai pasiekti kelionės tikslą.

Šaltis neleidžia pajudėti iš vietos

Šaltuoju metų laiku, ko gero, dažnam vairuotojui yra tekę susidurti su sunkumais bandant užvesti automobilį. Jų kyla tiek tiems, kurie kelias dienas nepajudino kieme stovinčio automobilio, tiek ir tiems, kurie automobiliu visai neseniai vyko į darbą ar parduotuvę.

Ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ duomenimis, būtent neužsivedantis automobilis yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių techninė pagalba kviečiama žiemą. Atvykę specialistai gali padėti užvesti automobilį arba, esant poreikiui, nutransportuoti jį į autoservisą. Jų taip pat gana dažnai prašoma padėti atidaryti užšalusias automobilio dureles ar atrakinti spyneles.

„Pastebime, kad staigiai atšalus orams, vairuotojai dėl techninės pagalbos kelyje kreipiasi net kelis kartus dažniau nei įprastai, o tai nulemia dvi aukščiau paminėtos priežastys. Gyventojai rūpinasi tiek automobilio būkle, tiek ir savo sveikata, tad nerizikuoja bandydami jį stumti, tempti virve ar bandyti užkurti, pasitelkus kaimyno automobilio laidus. Tiesa, žiemą neišvengiama ir kitų iššūkių kelyje, tarp kurių – ir pamesti automobilio rakteliai, pasibaigę degalai, sprogusi padanga ar staiga išryškėję gedimai, dėl kurių tęsti kelionės tampa neįmanoma“, – sako bendrovės Žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.

Kai kelias tampa pernelyg pavojingas

Anot eksperto, žiemą pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet kelionės vairuotojai apsisprendžia nebetęsti, nes ji tampa pavojinga. Pavyzdžiui, esant dideliam snygiui, sudėtinga vairuoti per smarkiai apsnigtas ir dar nenuvalytas kelio atkarpas. Taip pat pasitaiko atvejų, kai oro sąlygos taip greitai kinta, kad net ir nuvalyta bei pabarstyta kelio danga primena čiuožyklą.

„Nors pandemijos laikotarpiu žmonės raginami likti namuose, visgi kartais susiklosto neatidėliotinų situacijų, kuomet prireikia vykti į kitą savivaldybę. Oro ir eismo sąlygos gali skirtis priklausomai nuo vietovės ir laiko, tad dalį kelionės įveikus sklandžiai, tik kirtus kitos savivaldybės ribas galima pastebėti jų pasikeitimus“, – sako M. Balinskas.

Tokiomis aplinkybėmis fiksuojami tiek gana smulkūs, tiek ir rimti įvykiai – nuo automobiliu užkliudytos sniego pusnies iki susidūrimo su kita transporto priemone ar netgi nuvažiavus nuo kelio. Pirmuoju atveju žala automobiliui gali siekti vos kelias dešimtis eurų, o antruoju – gresia ir rimti sveikatos sutrikimai, ir kelias dešimtis tūkstančių eurų siekiančios žalos.

Užklimpsta pakeliui į žiemos pramogas

Techninė pagalba žiemos laikotarpiu kviečiama ir automobiliui tiesiog užklimpus daugiabučio kieme, šalutiniuose keliuose ar miške, kur pandemijos laikotarpiu dažnai vykstama norint atokiai nuo žmonių ištrūkti į gamtą.

Dėl šios priežasties M. Balinskas pataria sudėtingais atvejais kviesti techninę pagalbą, nebandant ištraukti automobilį padedant kitiems vairuotojams – taip galima išvengti rizikos apgadinti transporto priemones ar susižeisti patiems.

Vairuotojams taip pat rekomenduojama kaskart, prieš vykstant į kelionę, įvertinti realias oro sąlygas, pasidomėti ateinančių kelių valandų orų prognoze. Jei smarkiai sninga ar slidu, o vykti nėra būtina, gali būti saugiau kelionę atidėti.

„Prieš kiekvieną kelionę taip pat reikėtų patikrinti degalų kiekį, padangų slėgį, tepalų lygį, akumuliatorių, valytuvų būklę ir pasirūpinti neužšąlančiu langų plovikliu. Taip pat – nuo viso automobilio nusivalyti sniegą ir sutepti durų spyneles. Kelionės metu – pasirinkti ne tik leistiną, bet ir saugų greitį, o pajutus, kad tęsti kelionę tampa nebesaugu, sustoti šalikelėje ir išsikviesti specialistus. Juolab kad dažnas automobiliui platesnę KASKO draudimo apsaugą pasirinkęs vairuotojas technine pagalba kelyje gali naudotis visiškai nemokamai – išlaidas kompensuoja draudimo bendrovė“, – primena M. Balinskas.

 

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams