Kokių nelaimių savo namuose labiausiai baiminasi lietuviai, latviai ir estai?

2017. 12. 13  |  Linas Laugalis produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovas


Tarp didžiausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų baimių dėl būsto – gaisras ir vagystė. Tačiau pati dažniausia draudikų užfiksuojama nelaimė visose trijose šalyse yra būsto užliejimas, nulemtas trūkusių vamzdžių ar pro pastato konstrukcijas prasiskverbusio lietaus vandens. Apie Baltijos šalių gyventojų baimes ir rizikas, susijusias su būstu bei jo apsauga, pasakoja Linas Laugalis, „Compensa Vienna Insurance Group“ Produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovas.
 
Bendraudami su būstą kruopščiai prižiūrinčiais ir jį apdrausti nusprendusiais klientais Lietuvoje pastebime, kad gyvenamųjų namų ir butų savininkai įžvelgia skirtingas rizikas. Pirmieji kaip didžiausias baimes ir grėsmes įvardija gaisrą, vagystę ir gamtinių jėgų poveikį. Tuo metu antrųjų minimo sąrašo viršuje – būsto užliejimas.
 
Kas ketvirta nelaimė – būsto užliejimas
 
Užliejimus butų savininkai mini ne veltui. Daugiau nei 25 proc. nelaimių, kurias užfiksuojame gyventojų namuose, sudaro būtent būsto užliejimai. Juos nulemia tiek vamzdynų ar kanalizacijos avarijos, tiek vandenį naudojančios buitinės technikos (tokios kaip skalbimo mašinos ar indaplovės) gedimai, tiek ir pro pastato konstrukcijas prasiskverbęs lietaus vanduo.
Vandeniui užliejus būstą, vidutiniškai patiriami nuostoliai siekia apie 400 eurų. Tačiau tuo atveju, kai namuose nelieka sausos vietos, o žala padaroma ne tik grindims, sienoms ar luboms, bet ir baldams, buitinei technikai, paveikslams ir kitiems brangiems daiktams, nelaimė gali atsieiti ir 15 tūkst. eurų.
 
Dar beveik po penktadalį Lietuvos gyventojų būstuose patiriamų nuostolių nulemia stiklo dūžis ir ugnies poveikis. Kiek retesnė nelaimė – vagystės, tačiau jų nuostoliai kur kas didesni. Vien tik vidutinis nuostolių įvertinimas po vagystės gali siekti apie 1,2 tūkst. eurų. Be to, nuo vagystės nukentėję gyventojai pasigenda ne tik brangių namuose buvusių daiktų, bet ir turi rūpintis sugadintų durų spynų ar išdaužtų langų keitimu.
 
Kaip rodo mūsų stebimos tendencijos, piktavaliai dažniau taikosi į nuosavus namus nei į butus. Į pirmuosius lengviau patekti, be to – kur kas mažesnė rizika būti pastebėtiems kaimynų, nuo kurių kiemo skiria, pavyzdžiui, aukšta tvora.
 
Latvių ir estų rūpesčiai panašūs į lietuvių
 
Latvijos ir Estijos gyventojų rūpesčiai, susiję su būsto priežiūra ir jo apsauga, didele dalimi panašūs į tuos, kuriuos dažniausiai vardija Lietuvos rinkos klientai.
 
Latviams daugiausia nerimo kelia užliejimo, gaisro bei vagystės tikimybės. Tuo metu estai labiausiai jaudinasi dėl pastarųjų dviejų, nors, kaip rodo sukaupta statistika, dažniausių nelaimių sąraše juos smarkiai lenkia būsto užliejimas. Ten tarp dažniausiai pasitaikančių žalų minimos ir žalos, nesėkmingai susiklosčius aplinkybėms, nutikusios kilnojamam namuose esančiam turtui, tokiam kaip skalbimo mašinos, šaldytuvai ar kita buitinė technika. 
Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams