Finansiniams įsipareigojimams – naujas draudimas nedarbingumo, darbo praradimo ar mirties atveju

2022. 02. 22


Finansiniams įsipareigojimams – naujas draudimas nedarbingumo, darbo praradimo ar mirties atveju

Gavus nedarbingumą, nesavanoriškai netekus darbo, taip pat mirties atveju finansiniai įsipareigojimai ne vienam gali tapti rimtu iššūkiu, ypač dabartinės pandemijos ir augančios infliacijos metu. Nuo šiol šiais atvejais gyventojai galės gauti draudimo išmoką – mokėjimų draudimo paslaugą sukūrė ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ kartu su draudimo sprendimų kūrėja „beesure_“ bei perdraudimo bendrove „AXA Partners“ Suomijos filialu. Anksčiau apsidrausti savo finansinius įsipareigojimus Baltijos šalyse galimybės buvo ribotos.

„Valdyti su finansiniais įsipareigojimais susijusias rizikas ligos ar nelaimės atveju visada buvo svarbu, tačiau šių dienų pandemijos, augančios infliacijos kontekstas dar labiau padidino tokio draudimo aktualumą. Kartu su partneriais sukūrėme ir Baltijos šalyse pristatome paslaugą, skirtą galutiniam vartotojui, kurią kredito ar paslaugų įmonės gali pasiūlyti savo klientams kaip papildomą vertę, tuo pačiu užtikrindamos ir didesnį savo finansinių srautų saugumą“, – sako Linas Laugalis, „Compensa Vienna Insurance Group“ produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovas.

Pasak L. Laugalio, mokėjimų draudimo paslauga plačiai naudojamasi Vakarų ir Šiaurės Europos šalyse. Baltijos šalyse pirmiausia paslauga buvo kuriama orientuojantis į kredito bendrovių klientus, tačiau ji yra universali, tinkama ir kituose sektoriuose, kur yra periodiniai mokėjimai. Toks draudimas aktualus, pavyzdžiui, turint būsto paskolą, automobilių lizingą, gali padėti padengti ir periodinių atsiskaitymų už ryšio ar komunalinių paslaugų sąskaitas. 

„Kartu su mokėjimų draudimu sukūrėme ir visą draudimo produktų platinimo infrastruktūrą, kuri apima draudimo dokumentų generavimą, siuntimą galutiniams klientams, įmokų rinkimą bei administravimą. Lengvai integruojamas įrankis leidžia įmonėms pašalinti sudėtingus draudimo pardavimo procesus bei neeikvojant savų resursų papildyti paslaugų spektrą draudimo produktais galutiniams vartotojams. Sprendimas sulaukė didelio populiarumo, jau turime ne vieną partnerį Baltijos šalyse, kuris platina draudimo produktus naudodami šį sprendimą“, – sako Egidijus Kazlauskas, vienas iš „beesure_“ įkūrėjų.

Šiuo metu sudarytos sutartys dėl mokėjimų draudimo paslaugos teikimo klientams su „Vivus“ ir „Ignitis“ bendrovėmis. Per artimiausią pusmetį planuojama, kad šia paslauga naudosis 10 000 galutinių vartotojų. 

Bendrovės, kurios nori suteikti tokią papildomą vertę savo klientams, sudaro bendradarbiavimo sutartį su „Compensa Vienna Insurance Group“ – derinamos sąlygos, vykdomas mokymų procesas, atsižvelgiant į galimybes pritaikomi techniniai sprendimai.

Rizika vertinama klientų grupės lygiu, t. y. kredito įstaigos ar paslaugų tiekimo įmonės visų klientų ar jų dalies, kuriems bus platinamas produktas. Vieno platintojo visiems klientams draudimo sąlygos yra vienodos, tik nuo įsipareigojimų dydžio skiriasi pačios draudimo įmokos. Lyginant su periodinių mokėjimų kreditoriui ar paslaugų teikėjui dydžiais, draudimo įmokos yra sąlyginai mažos, vidutiniškai apie 4-10 eurų per mėnesį.

Galutinis vartotojas dėl mokėjimo draudimo sutartį sudaro tiesiogiai su draudiku. Atsitikus draudžiamajam įvykiui, išmoka gali būti mokama tiek verslui, tiek fiziniam asmeniui, priklausomai nuo to, kaip bus sutarta su paslaugos platintoju.

Pagal pačią produkto sandarą draudžiamieji įvykiai orientuoti į rizikas, kurioms įvykus, kliento finansinė padėtis pasikeičia ilgesniam laikui. Pasirinkęs mokėjimų draudimo paslaugą, apdraustasis tokiu būdu lengviau subalansuoja finansinius srautus ir įsipareigojimų neperkelia savo artimiesiems.

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams