Erkių platinamos ligos: kur Lietuvoje daugiausia sergančiųjų?

2017. 06. 02  |  Mindaugas Balinskas žalų departamento vadovas


Lietuvos gyventojų sergamumas erkių platinamomis ligomis yra vienas didžiausių Europoje ir toliau auga lyg ant mielių. Per metus sergančiųjų Laimo liga skaičius išaugo daugiau kaip 30 proc., o erkiniu encefalitu – daugiau kaip 90 proc. Erkėms savo aukų tykant ne tik užmiestyje, bet ir gyventojų pamėgtose žaliosiose miestų erdvėse, apsaugoti sveikatą ir nervus gali padėti tik visas kompleksas priemonių.
 
Daugiau sergančiųjų Laimo liga
 
Kaip rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) skelbiami duomenys, pernai erkių platinamomis ligomis Lietuvoje sirgo pastebimai daugiau gyventojų nei ankstesniais metais. Sergančiųjų erkiniu encefalitu skaičius perkopė 600, o sergančiųjų Laimo liga – priartėjo prie beveik 3 tūkst.
 
„Mūsų bendrovės sukaupta klientų sergamumo erkių platinamomis ligomis statistika taip pat rodo, kad Laimo liga yra kur kas dažnesnė nei erkinis encefalitas. Laimo liga būna užsikrėtę net 90 proc. klientų, registruojančių susirgimų erkių platinamomis ligomis atvejus. Daugiausia užsikrėtusių erkių platinamomis ligomis – Kauno, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse“, – skaičiuoja Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.
 
Pasak jo, didėjantį sergamumą erkių platinamomis ligomis galima paaiškinti keletu priežasčių. Tarp jų – šylantis klimatas, nulemiantis ilgesnį erkių aktyvumo periodą. Be to, erkės, galinčios užkrėsti pavojingomis ligomis, paplitusios tiek kaimo, tiek ir miesto vietovėse – parkuose, soduose, gyvenamųjų namų kiemuose. Tai reiškia, kad leidžiant laiką lauke, ypač ten, kur gausu aukštesnės žolės bei krūmų, negali būti tikras, kad neįsisiurbs ligą nešiojanti erkė ir nesugadins vasaros atostogų, priversdama jas praleisti jaudinantis dėl savo sveikatos.
 
Kaip saugoti nervus ir sveikatą
 
Šiltuoju metų laiku leidžiantiems laiką gamtoje specialistai rekomenduoja imtis visų įmanomų atsargumo priemonių. Pirmoji ir svarbiausia – skiepai nuo erkinio encefalito. Tačiau nuo Laimo ligos skiepų nėra, todėl taip pat patariama dėvėti šviesių spalvų drabužius ir naudoti kraujasiurbius atbaidančius repelentus.
 
„Be to, kaip pastebime bendraudami su savo klientais, vis daugiau jų, norėdami užsitikrinti kuo ramesnes visos šeimos atostogas, vis dažniau naudojasi ir galimybe apsidrausti nuo erkių platinamų ligų. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, draudimo apsauga gali praversti, kuomet prireikia mokėti už stacionaraus gydymo išlaidas, reikalingus tyrimus bei vaistus. Taip netenka jaudintis dėl neplanuotų išlaidų gydymui“, – sako M. Balinskas.
 
Pasak jo, draudimą nuo erkių platinamų ligų galima pasirinkti draudžiantis nuo nelaimingų atsitikimų. Ligos atveju gaunama draudimo išmoka gali siekti iki 1 tūkst. eurų. 
Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams