„Compensa Vienna Insurance Group“ – finansų sektoriaus lyderių sąraše

2022. 11. 28


„Compensa Vienna Insurance Group“ pateko į „Verslo žinių“ sudarytą finansų sektoriaus lyderių dešimtuką – antrus metus iš eilės šiame sąraše užėmė pirmąją vietą tarp ne gyvybės draudimo bendrovių. 

„Išlikti lyderių sąraše yra bendrovės stabilumo, suformuotos komandos profesionalumo, pelnyto klientų lojalumo įrodymas. Mums pavyko išlaikyti augimo tendencijas, taip pat tinkamai valdėme pandemijos ir augančios infliacijos rizikas. Prie šio reikšmingo įvertinimo prisidėjo kiekvienas komandos narys, partneris, klientas, ne mažiau svarbus ir akcininko vaidmuo. Tik sutelktumo dėka pranokstame lūkesčius ir esame lyderiais“, – sako Deividas Raipa, „Compensa Vienna Insurance Group“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Finansų sektoriaus lyderiai 2022 m. buvo renkami vertinant praėjusių metų rezultatus, į lyderių dešimtuką pateko 3 draudimo bendrovės, 5 komerciniai bankai ir 2 kredito unijos. Praėjusiais metais „Compensa Vienna Insurance Group“ pasiekė 40,3 proc. augimą – pasirašytų draudimo įmokų suma buvo 171,6 mln. eurų. Bendrovė rezultatus nuosekliai gerino šešerius metus iš eilės. 

Susitelkimas iššūkių kontekste

„Tiesa, dar ruošiant praėjusių metų finansinių rezultatų apibendrinimą, vos pasibaigus pagrindiniams pandemijos iššūkiams, kardinaliai pasikeitė geopolitinė, energetinė ir ekonominė situacija, visiems tapo sunku prognozuoti ateitį, supratome, kad kurį laiką reikės veikti neapibrėžtų aplinkybių sąlygomis, būti pasiruošus priimti savalaikius sprendimus“, – dalijasi D. Raipa.

2022 m. yra itin permainingi – Rusijos sukeltas karas Ukrainoje turėjo tiesioginės įtakos ekonomikai, keitėsi investicinė aplinka, į aukštumas kilo infliacija, o tai paveikė ir draudimo sektorių. Būtent infliacija tapo didžiausiu iššūkiu 2022 m. mums, taip pat ir mūsų klientams – ji tiesiogiai paveikė patiriamus žalų dydžius, augo vidutinė žala, taigi, ir draudimo išmokos, taip pat brango pats žalų administravimas.

Pasak D. Raipos, šiame kontekste kaip niekada svarbi tapo vienybė ir susitelkimas, kuris bendrovę dar labiau sustiprino. Mūsų veiklos stabilumą ir užtikrintumą teikia Baltijos šalyse dirbanti patyrusi komanda, kuri turi tvaraus augimo ir pelningumo patirtį, taip pat turime stiprų užnugarį – akcininkę „Vienna Insurance Group“ (VIG). 

Draudimo segmentų augimas

Bendrovė toliau stabiliai plėtoja savo veiklą, koncentruojasi į klientų poreikius. Per 2022 m. tris ketvirčius pasirašytos draudimo įmokos augo 25,9 proc. iki 155,6 mln. eurų. 2021 m. tuo pačiu metu draudimo įmokų suma siekė 123,55 mln. eurų. Tarp sparčiausiai augusių ir reikšmingiausių segmentų – sveikatos, turto, transporto draudimas.

Pirmoje vietoje pagal augimą išlieka sveikatos draudimas, šiais metais per 9 mėnesius šis segmentas augo 56,6 proc. „Pandemija kardinaliai pakeitė požiūrį į sveikatą – darbuotojų sveikata tapo ir darbdavių atsakomybe, be to, nepaisant geopolitinių ir ekonominių iššūkių, situacija darbo rinkoje iš esmės nepasikeitė – nedarbo lygis žemas, konkurencija dėl darbuotojų išlieka didelė, konkuruoti atlyginimais dabartinėmis aplinkybėmis verslams tampa vis sunkiau, taigi, sveikatos draudimas suteikia vertę ir darbdaviams, ir darbuotojams“, – komentuoja D. Raipa.

Per pirmus tris šių metų ketvirčius 28,3 proc. bendrovė augino turto draudimo segmentą. D. Raipa išskiria, kad stiprinome pozicijas tiek komercinio turto, tiek civilinės atsakomybės produktuose: „Savo veikla pelnėme pasitikėjimą, siekdami pasiūlyti visapusišką apsaugą bendrovių turtui, draudimo rizikų sprendimus pritaikydami individualiems poreikiams. Šiais metais dėl infliacijos ir statybinių verčių didėjimo itin aktuali tapo nevisiško draudimo rizika – verslo klientams svarbu priimti reikiamus sprendimus didinti draudimo sumas, kad jų turtas būtų apsaugotas ir jie galėtų užtikrinti savo veiklos tęstinumą.“

Anot D. Raipos, šiemet taip pat toliau stebimas ir automobilių draudimo paklausos atsigavimas. Klientams stengiamės suteikti geriausias paslaugas iš vienų rankų, supaprastinti problemų sprendimą – įgyvendindami VIG strateginius prioritetus, šiais metais įsteigėme klientų aptarnavimo grupę Šiauliuose, kuri teikia klientams pagalbos kelyje paslaugas, įdiegėme ir naujovę – „Pagalbos kelyje“ atvykimo stebėjimą realiuoju laiku.

Saugome tai, kas svarbu

D. Raipa pabrėžia, kad šių metų rezultatų apibendrinimas bus tik kitais metais, tačiau jau dabar aišku, kad tai vieni iš sunkiausiai prognozuojamų metų per pastarąjį dešimtmetį. Kitais metais infliacija išliks pagrindiniu nežinomuoju. Nežinia, kokia bus infliacijos dinamika, įtaka vidutinei žalai, servisų įkainiams, o tai tiesioginiai mūsų kaštai, kurie veikia ir veiklos rezultatus. 

Net ir esant dabartinėms aplinkybėms, „Compensa Vienna Insurance Group“ prioritetu išlieka klientų poreikiai ir lūkesčiai, juos atitinkančių paslaugų plėtojimas, ekspertinės įžvalgos ir finansinis švietimas. Saugome tai, kas svarbu, o ekonominių iššūkių kontekste verslui ir žmonėms turėtų būti dar aktualiau nei bet kada valdyti rizikas, užtikrinti stabilumą.

„Verslo žinių“ straipsnį apie finansų sektoriaus lyderius galite perskaityti čia: „Išrinkti finansų sektoriaus lyderiai“

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams