D. Raipa: finansų sektoriaus lyderės statusas – ne tik įvertinimas, bet ir įsipareigojimas

2021. 10. 04


„Compensa Vienna Insurance Group“ – pirmoji „Verslo žinios“ Lietuvos finansų sektoriaus lyderių 2021 sąraše

Ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ užėmė pirmąją vietą „Verslo žinių“ „Lietuvos finansų sektoriaus lyderių 2021“ sąraše. Praėjusiais metais „Compensa Vienna Insurance Group“ draudimo įmokų suma išaugo 44,5 proc., ikimokestinis pelnas – net 357,4 proc.

„Nepaprastai džiaugiamės ir didžiuojamės „Verslo žinių“ įvertinimu. „Compensa Vienna Insurance Group“ nuolatiniu augimu lyderės pozicijos siekė nuo 2016 m. – per tą laiką beveik tris kartus išaugino pasirašytų draudimo įmokų sumą, įsitvirtino įmonių turto draudimo segmente, augino lojalių klientų skaičius. 2020 m. rezultatus pastiprino sėkmingai įgyvendintas susijungimas su „Seesam Insurance“ ir įveikti pandemijos iššūkiai“, – sako Deividas Raipa, „Compensa Vienna Insurance Group“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Rinkai – iššūkių metai

Praėjusiais metais pasaulį apėmusi pandemija kėlė daug iššūkių, tačiau konkurencingas draudimo sektorius sugebėjo juos tinkamai suvaldyti – bendrovės buvo dinamiškos, lanksčiai adaptavosi prie sąlygų, ieškojo efektyvesnių sprendimų, optimizavo kaštus, kad sugeneruotų gerus rezultatus, lyginant su visu finansų sektoriumi. 

Baltijos šalių ne gyvybės draudimo rinka susitraukė kiek daugiau nei 3 proc. Šias tendencijas lėmė transporto draudimo ir kelionių draudimo apimčių mažėjimas, visi kiti draudimo segmentai demonstravo augimą. Tai reiškia, kad tiek gyventojai, tiek ir verslo įmonės supranta draudimo paslaugos prasmę, ir leidžia tikėtis, kad rinkos susitraukimas, nulemtas pandemijos aplinkybių, yra laikinas.

„Compensa Vienna Insurance Group“ operatyviai prisitaikė prie nuotolinio darbo ir veiklos su minimaliu fiziniu kontaktu, tam tikrus veiklos procesus keitė iš esmės. Iššūkių patyrėme visose srityse, tačiau tuo pačiu metu mūsų nuosavo pardavimų tinklo rezultatai krito palyginti nedaug, tai reiškia, kad darbuotojai pokyčiams buvo atsparūs. 

Įgyvendintas strateginis sprendimas

„Compensa Vienna Insurance Group“ 2020 m. ne tik įveikė pandemijos iššūkius, bet ir įgyvendino strateginį sprendimą sujungti dvi Baltijos šalyse veikiančias ne gyvybės draudimo bendroves „Seesam Insurance“ ir „Compensa Vienna Insurance Group“. 

„Bendrovių sujungimą pavyko sėkmingai įgyvendinti – sutelkėme visą patirtį, kompetencijas, gerąsias praktikas, efektyvinome procesus ir suteikėme daugiau draudimo sprendimų klientams. Fiksavome pasirašytų draudimo įmokų bei rinkos dalies augimą“, – sako D. Raipa.

Įgyvendinus susijungimą ​​„Compensa Vienna Insurance Group“ išnaudojo galimybes artimiau bendradarbiauti ir integruotis visose trijose Baltijos šalyse, sustiprinti savo pozicijas. „Compensa Vienna Insurance Group“ Lietuvoje pasirašytų įmokų suma 2020 m. pasiekė 56,9 mln. eurų ir, palyginti su 2019 metais, išaugo 23,5 proc. Latvijoje pasirašytų draudimo įmokų suma siekė 36,3 mln. eurų ir buvo 38,4 proc. didesnė. Estijoje kompanija pasirašė 29,1 mln. eurų draudimo įmokų – 135,9 proc. daugiau.

Pasak D. Raipos, susijungimas sudarė galimybes tapti universalesniu draudiku, kadangi „Seesam Insurance“ ir „Compensa Vienna Insurance Group“, būdamos kultūriškai panašios, turėjo ir savitų konkurencinių pranašumų. Vienas iš susijungimo tikslų buvo neprarasti šių pranašumų ir juos išnaudoti.

Susijungimo naudą pajuto ir klientai – bendrovė su platesniu produktų krepšeliu galėjo geriau atliepti jų poreikius. Pavyzdžiui, sveikatos, kelionių draudimo paslaugose „Seesam Insurance“ buvo stipresnė, įmonių turto draudime stipresnes pozicijas turėjo ​​„Compensa Vienna Insurance Group“.

D. Raipa pabrėžia, kad, įgyvendinant pakankamai agresyvų augimą, kartu buvo svarbus tvarumas: „Nuolat stipriname savo patirtį, rizikos valdymą, kainodarą, segmentavimą, valdome nuostolingumą, kad produktų portfelis būtų išbalansuotas ir pasiektumėme tikslus ir rinkos dalies, ir pelningumo prasme. Sėkmingas susijungimas dar labiau pastiprino ilgametį komandos įdirbį – 2020 m. pavyko pasiekti kritinę operacijų apimčių masę, kuri leido pradėti generuoti pelną.“

Nuoseklus darbas tikslo link

2021 m. toliau tęsiasi pandemija ir neapibrėžtumo laikotarpis,  „Compensa Vienna Insurance Group“ nuosekliai sieks užsibrėžto tikslo įsitvirtinti TOP 3 pozicijoje Baltijos šalyse.

„Daugiausiai potencialo ir iššūkių matome dėl naujai susiformavusių įpročių – jei pandemijos pradžioje dauguma priverstinį persikėlimą į nuotolinę erdvę laikė laikinu sprendimu, šiuo metu akivaizdu, kad net ir pasibaigus apribojimams bus derinamos kontaktinės ir nuotolinės paslaugos. Toliau tobulinsime procesus, kad ilgalaikėje perspektyboje užtikrintumėme kokybišką paslaugos teikimą bei žalų administravimą klientams saugiu ir patogiu būdu“, – sako D. Raipa.

Šių metų bendrovės rezultatams įtakos toliau turi bendrovių sujungimas. 2021 m. pirmąjį pusmetį „Compensa Vienna Insurance Group“ užimama rinkos dalis Lietuvoje siekė 10,5 proc. (2020 m. pirmąjį pusmetį – 7,6 proc.), atitinkamai Baltijos šalyse 11 proc. (6,1 proc.). 

„Compensa Vienna Insurance Group“ pirmąjį 2021 metų pusmetį pasirašytų draudimo įmokų suma Lietuvoje augo 46,2 proc., Baltijos šalyse augimas siekė 88,8 proc. Veiklos pelningumas Baltijos šalyse atitinkamai didėjo 402,4 proc.

Pasak D. Raipos, Lietuvoje didžiausią augimą šiuo metu demonstruoja KASKO tiek fiziniams, tiek juridiniams klientams, taip pat turto draudimas gyventojams. Kitų paslaugų augimas yra nuoseklus. Sveikatos ir kelionių draudimo augimas nusistovėjo – iš bendrovių sujungimo pasiėmėme gerosios patirties ir įdirbio, tolimesniam įsitvirtinimui partnerių ir klientų akyse reikia daugiau laiko.

Reitingo „Sektorių lyderiai 2021“ metodika 

„Verslo žinios“ sudarant reitingą „Sektorių lyderiai 2021“ didžiausias sektorių bendroves reitinguoja pagal 9 rodiklius. Vertinamos 2020 m. pajamos (draudimo bendrovėms pasirašytų draudimo įmokų suma), pelnas prieš apmokestinimą, pelningumas, pajamų pokytis, pelno prieš apmokestinimą pokytis, pelnas vienam darbuotojui, turto pelningumo pokytis, įmonėje mokėto darbo užmokesčio santykis su vidutiniu užmokesčiu ta pačia veikla užsiimančiose įmonėse, „Verslo žinių“ skaitytojų dėmesys, įvertinus teigiamą ar neigiamą kontekstą.

Daugiau informacijos apie „Lietuvos finansų sektoriaus lyderius 2021“ "Verslo žinios" straipsnyje.
Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams