„Compensa Vienna Insurance Group“ Baltijos šalyse pasiekė 40 proc. augimą

2022. 05. 03


Baltijos šalyse veikianti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ praėjusiais metais pasiekė 40,3 proc. augimą – pasirašytų draudimo įmokų suma buvo 171,6 mln. eurų. 2021 m. užėmusi pirmąją vietą tarp „Verslo žinių“ Lietuvos finansų sektoriaus lyderių, bendrovei pavyko išlaikyti augimo tendencijas, kurias lėmė sėkmingas susijungimas su „Seesam Insurance“, taip pat tinkamas pandemijos ir augančios infliacijos rizikų valdymas. Bendrovė rezultatus nuosekliai gerino šešerius metus iš eilės.

„Compensa Vienna Insurance Group“ Lietuvoje pasirašytų įmokų suma 2021 m. pasiekė 74,3 mln. eurų – augo 30,6 proc., Latvijoje atitinkamai siekė 52,4 mln. eurų (44,2 proc. augimas), Estijoje bendrovė pasirašė draudimo įmokų už 44,9 mln. – 54,2 proc. daugiau.

2021 m. „Compensa Vienna Insurance Group“ pelnas prieš mokesčius Baltijos šalyse siekė daugiau nei 8 mln. eurų. Pelnas iš draudimo ir kitų techninių veiklų buvo 5,36 mln. eurų, iš investicinės veiklos – 2,7 mln. eurų.

„Praėjusiais metais veikėme tebesitęsiančios pandemijos ir augančios infliacijos sąlygomis, siekėme apsaugoti tai, kas svarbu mūsų klientams. Mūsų tvirtu pagrindu konkurencijai rinkose ne tik trumpalaikėje, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje tapo beveik prieš dvejus metus įgyvendintas susijungimas su „Seesam Insurance“. Siekėme bendro tikslo naudodamiesi abiejų įmonių stiprybėmis – sujungėme tvaraus augimo ir pelningumo patirtis“, – sako Deividas Raipa, „Compensa Vienna Insurance Group“ valdybos pirmininkas.

Pasak D. Raipos, augimo ir pelningumo rezultatams reikšmingos įtakos turėjo tai, kad bendrovė laiku ir dinamiškai reagavo į pokyčius, analizavo ir valdė rizikas, efektyvino vidinius procesus. „Compensa Vienna Insurance Group“ Baltijos šalyse išlaikė 11,2 proc. rinkos dalį, ne tik atnaujino sutartis su privačiais ir verslo klientais, bet ir pelnė naujų klientų pasitikėjimą.

Didžiausią augimą praėjusiais metais „Compensa Vienna Insurance Group“ fiksavo asmens draudimo segmentas. Augantį poreikį sąlygojo pandemijos pasekmės, taip pat aštrėjo darbdavių konkurencija dėl darbuotojų – įmonės siekė pasirūpinti savo darbuotojų sveikata, tokiu būdu suteikti jiems papildomą vertę, pradėjo draustis net ir tie, kurie anksčiau tokios galimybės nesvarstė. „Compensa Vienna Insurance Group“ asmens draudimo segmentą Baltijos šalyse išaugino daugiau nei du kartus.

Taip pat popandeminiu laikotarpiu buvo stebimas automobilių draudimo paklausos atsigavimas – vartotojai, kurie anksčiau buvo sustabdę KASKO draudimo įsigijimą, vėl pradėjo šią apsaugą užsisakyti – „Compensa Vienna Insurance Group“ segmento augimas Baltijos šalyse siekė 53,6 proc.

„Compensa Vienna Insurance Group“ toliau stiprino savo pozicijas verslo turto draudime tiek komercinio turto, tiek civilinės atsakomybės produktuose. Per visą veiklos laiką bendrovė pelnė pasitikėjimą, siekdama pasiūlyti visapusišką apsaugą jų turtui, draudimo rizikų sprendimus pritaikydama individualiems poreikiams.

„Compensa Vienna Insurance Group“ turto draudimo segmente Baltijos šalyse 2021 m. augo 31 proc. Lietuvoje bendrovė užėmė pirmąją vietą komercinio turto segmente su 27,3 proc. rinkos dalimi.

Praėjusiais metais „Compensa Vienna Insurance Group“ klientams Baltijos šalyse atlygino 98,4 mln. eurų žalų – 39,9 proc. daugiau nei 2020 m. Didžiausią draudimo atlyginta žala buvo įmonių turto segmente Lietuvoje – suma siekė apie 1,5 mln. eurų.

 

D. Raipa atkreipia dėmesį, kad bendrovė ėmėsi daug veiksmų ne tik administruoti dideles žalas ir kaip galima operatyviau priimti sprendimus dėl draudimo išmokėjimo, bet ir padėti prevenciškai klientams jų išvengti ar mažinti galimos žalos dydį. Praėjusiais metais, augant infliacijai ir kylant statybų vertėms, prioritetiniu klausimu tapo ir nevisiškas draudimas, kuris aktualiausias verslo klientams – buvo svarbu informuoti apie poreikį didinti draudimo sumas, siekiant valdyti kylančias rizikas.

Praėję metai Baltijos šalyse buvo atsigavimo laikas po 2020 m. sąstingio, dauguma pradėjo vėl aktyviau naudotis draudimo apsauga – Baltijos šalių draudimo rinka augo 6,5 proc., tačiau D. Raipa pastebi, kad tolimesnes perspektyvas šiuo metu prognozuoti sunku dėl infliacijos. Ypatingo neapibrėžtumo metu rezultatus lems bendrovių sugebėjimas laiku prisitaikyti prie situacijos.

Vienintelės „Compensa Vienna Insurance Group“ akcininkės „Vienna Insurance Group“ bendrai pasirašytų įmokų suma 2021 m. siekė 11 mlrd. eurų, o pelnas prieš mokesčius buvo 511 mln. eurų.

„Compensa Vienna Insurance Group“ yra Lietuvoje registruota akcinė draudimo bendrovė, kuri nuo 2016 m. sausio 1 d. pradėjo veiklą Baltijos šalyse. Iki 2016 m. Lietuvoje veikė Lenkijos ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas, kuris veiklą šalyje vykdė nuo 2010 m.

„Compensa Vienna Insurance Group“ susijungimą su „Seesam Insurance“ įgyvendino 2020 m., Baltijos šalyse veikia kaip viena kompanija. Lietuvoje bei Latvijoje bendrovė veikia su prekių ženklu „Compensa Vienna Insurance Group“, o Estijoje su prekių ženklu „Seesam Insurance“.

Pasirinkite patogiausią paslaugos įsigijimo būdą
Pirkite
internetu
Išsiųskite užklausą -
susisieksime
Compensa
aptarnavimo padaliniai
Vienas numeris
visiems klausimams