Darželinukas, sporto treniruotes lankantis paauglys ir skirtingus laisvalaikio pomėgius turintys tėvai – svarbu pasirūpinti visų šeimos narių saugumu. Tokiu atveju būtinybė atsižvelgti į visas rizikas, apibendrinti poreikius ir pasirinkti šeimai tinkamą draudimą nuo nelaimingų atsitikimų gali atrodyti kaip nemenkas iššūkis. Gerokai jį palengvinti gali trys patarimai, kuriais dalijasi draudimo ekspertas.
1 žingsnis: įvardykite rizikas, su kuriomis susiduria šeimos nariai
Pirma, patariama įvertinti kiekvieno šeimos nario gyvenimo būdą ir įvardyti rizikas, su kuriomis susiduriama. Kaip rodo ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ sukaupti duomenys, vaikai ir suaugusieji traumas patiria skirtingomis aplinkybėmis, tačiau sužeidimų pobūdis dažniausiai būna panašus.
„Vaikai ir paaugliai dažniausiai patiria įvairius minkštųjų audinių sužalojimus, kuomet žaizdas prireikia tvarkyti netgi chirurginiu būdu. Taip pat – raiščių, sausgyslių patempimus ar plyšimus, sąnarių išnirimus ar kaulų lūžius. Pavyzdžiui, dilbio kaulų lūžiai patiriami krentant nuo dviračių, paspirtukų, riedlenčių ar riedučių, neteisingai paskirstant kūno svorį ir didelę jo dalį perkeliant ant rankos. Tuo metu suaugusieji susižaloja atlikdami įvairius buities darbus. Pavyzdžiui, šią vasarą fiksuojami atvejai, kuomet žmonės susižeidžia tvarkydami žoliapjoves“, – sako Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ Žalų departamento vadovas.
Nors tiek vaikai ir paaugliai, tiek ir suaugusieji patiria panašias traumas, pastebima, kad vaikai pasveiksta kur kas greičiau.
2 žingsnis: pateikdami informaciją, atkreipkite dėmesį į senas traumas
Antra, renkantis draudimą ir kalbantis su specialistais svarbu pateikti išsamią ir tikslią informaciją. Pavyzdžiui, jei šeimos nariai laisvalaikį leidžia aktyviai, reikėtų informuoti tiek apie profesionalų sportą, tiek ir apie lankomus kovos menų, autosporto, motosporto, aviacijos sporto, alpinizmo, šaudymo būrelius ar kitą ekstremalią veiklą.
Informuoti draudimo bendrovę apie įprastą laisvalaikio sportą, tokį kaip bėgiojimas, slidinėjimas ar užsiėmimai sporto klube, nebūtina. Vis dėlto, jei kyla abejonių – geriau informuoti draudimo specialistą ir paprašyti jo patarimo.
„Renkantis draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir konsultuojantis su draudimo specialistu, rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į jau patirtas traumas ar jų pasekmes. Draudimas negalioja įvykiams, atsitikusiems anksčiau, iki draudimo sutarties sudarymo“, – primena M. Balinskas.
3 žingsnis: įvertinkite, kokios išmokos galite tikėtis nelaimės atveju
Trečia, svarbu iš anksto įvertinti ir suprasti, kokios pagalbos iš draudimo bendrovės galima tikėtis nutikus nelaimei. Draudimo bendrovės tiek draudimo nuo nelaimingų atsitikimų, tiek ir kitas taisykles įprastai skelbia savo interneto svetainėse, tad klientai dar prieš apsidrausdami gali jas išnagrinėti ir sužinoti, kokio dydžio draudimo išmoką gautų konkrečios ligos ar traumos atveju.
„Bazinis draudimo nuo nelaimingų atsitikimų draudimo pasiūlymas yra gana platus ir apima įvairias traumas bei infekcines ligas, tokias erkinis encefalitas. Tačiau pastebime, kad visapusiškai savo šeimos nariais norintys pasirūpinti klientai yra linkę rinktis išplėstinį draudimo variantą, apimantį tiek kritines ligas, tiek ir asmens civilinę atsakomybę. Pastarojo draudimo naudą ypatingai įvertina tėvai, kuomet dėl vaikų išdaigų visai netyčia nukenčia, pavyzdžiui, kaimynų turtas“, – sako M. Balinskas.
Draudimo išmokos dydis tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų rizikų sumų. Pavyzdžiui, minkštųjų audinių sužalojimų, raiščių, sausgyslių plyšimo ar patempimo, sąnarių išnirimo ar kaulų lūžių atvejais draudimo išmoka gali įprastai svyruoja maždaug nuo 200 iki 800 eurų.